Skuteczna ochrona Twoich praw

Nazywam się Radosław Szajerski.
Jestem adwokatem i doradcą podatkowym.

Posiadam bogate, ponad 15-letnie doświadczenie zdobyte podczas współpracy z instytucjami publicznymi, spółkami doradztwa podatkowego oraz reprezentowania Klientów  w postępowaniach podatkowych, przed sądami powszechnymi i administracyjnymi. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, członek Wielkopolskiej Izby Adwokackiej oraz członek Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

Specjalizuję się  w prawie podatkowym, gospodarczym, cywilnym, karnym i karnoskarbowym. Biegle władam językiem angielskim. 

Usługi

Opodatkowanie przedsiębiorstw

Optymalne rozwiązania dla Twojego biznesu. Bądź na bieżąco z najnowszymi zmianami dotyczącymi opodatkowania przedsiębiorstw. 

Reprezentowanie w postępowaniu

Pomoc doświadczonego pełnomocnika, który kompetentnie i bezpiecznie przeprowadzi Cię przez postępowanie podatkowe, bądź przed sądami administracyjnymi, kontrolę podatkową, kontrolę celno-skarbową albo zapewni obronę w sprawie karno-skarbowej.

Consulting w zakresie podatku VAT

Bieżące doradztwo z zakresu podatku od towarów i usług. Consulting i wsparcie w realizacji obowiązków VAT z uwzględnieniem najnowszego orzecznictwa WSA, NSA i TSUE, interpretacji Dyrektora KIS. Planowanie i wdrażanie optymalnych rozwiązań na etapie projektowania zmian ustawodawczych.

Podatki pośrednie

Kompleksowe doradztwo i reprezentacja w zakresie podatków pośrednich, w szczególności:

  • podatku VAT
  • podatku akcyzowego
  • cła
  • podatku od gier

Audyt podatkowy

Audyt Twojej firmy w zakresie podatków pośrednich, majątkowych i dochodowych. Due diligence dla strony kupującej lub zbywającej. Weryfikacja i wsparcie w tworzeniu umów, uchwał i innych dokumentów dotyczących transakcji. Wsparcie w procesach połączeń, podziałów, aportów, sprzedaży przedsiębiorstw albo udziałów.

Zrównoważony rozwój i ESG

Doradztwo w zakresie aktualnych obowiązków ciążących na przedsiębiorcach w zakresie ochrony środowiska. Identyfikacja obowiązków dotyczących Twojego biznesu, audyt prawidłowości ich wypełniania, monitoring wprowadzanych i projektowanych zmian ustawodawczych i regulacji UE.

Zapraszam do kontaktu

radoslaw@szajerski-adwokat.pl
+48 505 606 895